kemkatalog-028

 

Test etmek toplam kalite anlayışının en son yetkili imzasıdır. Testini gerçekleştirmediğimiz hiçbir ürün atölye ve fabrika sahamız dışına çıkarılmaması en önem verdiğimiz prensiplerimizin başındadır.

En güvenilir test, ürünün çalışma şartlarının gerektirdiği şekilde ve üretilme değerlerinde yapılan testlerdir.

Bunun için oluşturulmuş büyük AC&DC motor ve jeneratörler için hopkinson test standı, motor-jeneratör test standı ve küçük tip motorlar için dirençli yükleme standı ile motor anma değerlerinde ve üzerinde yük testi yapılarak, komütasyonun en iyi noktasının tespit edilmesi teste verdiğimiz önemin göstergesidir. Ayrıca bobinaj teslim alma,üretim ve bobinaj teslim etme süreçlerinde kullandığımız Hi-pot yüksek gerilim dayanım testi ve spirler arası endüktans farkı testi şase ve fazlar arası megger izolasyon seviye testi.

Motoru nominal devrinde çalıştırarak, boşta rüzgar ve nüve kayıpları ölçümü, fazların tek tek akım ve gerilim ölçümleri, cos Ø değeri ölçümü, görünür ve reaktif güç ölçümü, vibrasyon ve devir ölçümü, rulman performans ölçümü. Armatür, ikaz sargılarının şase ve birbirlerine göre megger izolasyon seviye testi.

Bilezik ovalite ve pürüzlük kontrolü. Tüm ölçüm değerlerinin rapor haline getirilmesi. teknolojik test aletleri ile kaliteli üretimi pekiştirmektedir.

 

test1test2test3